Bc. Kristina Hlaváčková pochází z Prahy. Část svého dětství strávila s rodinou v Nigérii. První školní léta tak střídavě navštěvovala základní školu v Čechách, internátní a později výběrovou americkou školu v Nigérii. V Nigérii začala psát, ale většinou „do šuplíku“. Byla sice přijata na Gymnázium Josefa Škvoreckého, ale vzhledem k technickému zaměření celé rodiny nakonec studovala na Gymnáziu Arabská. Přes to, že pochází z architektonické rodiny, projevovala vždy spíše humanitní, nikoliv technické sklony. V roce 1997 získala výběrové stipendium a strávila rok na střední škole v Minnesotě, kde poznala jednu ze svých životních lásek, keramiku, a poprvé odmaturovala. Druhou maturitu absolvovala v Čechách. V současnosti působí jako office manager v architektonické kanceláři a při zaměstnání se vrátila ke studiu na Karlově univerzitě. V roce 2008 složila překladatelskou státní zkoušku z angličtiny a překlady jsou velkou, i když zdaleka ne jedinou, součástí její profesní kariéry. Překládala titulky seriálů pro MTV, texty pro prestižní čínský architektonický časopis, jako překladatelka spolupracuje s ČVUT.

 

Dračí oči – Čarodějka je její veřejný debut, přestože píše od malička. Před dokončením Čarodějky nenašla odvahu pokusit se publikovat, i když vydat knihu bylo téměř odjakživa jejím snem. Čarodějka je prvním dílem zamýšlené trilogie Dračí oči.

 

V současnosti je jejím hlavním zaměstnáním práce pro architektonickou firmu. Psát je volnočasovou aktivitou, ne však jedinou, věnuje se keramice a fotografování.

 

Zájmy: psaní, keramika, fotografování, golf, lyže, čtení (fantasy, detektivky, thrillery, dobrodružné), divadlo, kutil, ruční práce, bowling, cestování

 

Oblíbení autoři: Agatha Christie, Terry Pratchett, J.R.R. Tolkien, Tony Hillerman, P.D. James, Dan Brown, Patricia Cornwell, J.K. Rowling, Ed McBain